Kurzy

Mandalám se pravidelně věnuji od roku 2014, za tu dobu jsem si prošla několika etapami práce s mandalou.

A právě tuto cestu vám nyní chci představit. 

V současné době nabízím dva typy kurzů:

Kurz Kreslení mandal automatickou kresbou I. a II.

 

Zájemci o kurz pište na e-mail – blancasy@seznam.cz.

Ráda vám sdělím, jaké jsou aktuálně platné termíny vypsaných kurzů, případně probereme, zda je kurz pro vás vhodný.

 

V kurzu Kreslení mandal automatickou kresbou I. vysvětluji a názorně ukazuji, kdy došlo k AHA momentu, k prvnímu impulzu pro vznik techniky, kterou nyní používám k vytváření svých mandal.

Prvním krokem pro vytvoření první mandaly bylo malování s dětmi v azylovém domě. Pracovala jsem tam jako aktivizační pracovník, chcete-li arteterapeut. Každý den jsem se čtyři hodiny dětem věnovala, společně jsme vyzkoušeli různé výtvarné a kreativní techniky. A právě výstupem spojení různých technik bylo vytvoření první mandaly.

S mandalami jsme si poté „hráli“ rok a půl, za tu dobu vzniklo několik různých postupů, jak je tvořit, jak s nimi pracovat.

 

Souběžně s prací v azylovém domě jsem vedla své vlastní výtvarné a tvořivé kurzy, kde jsem se dále v této oblasti zdokonalovala.

Kurz AK I. je vhodný pro dospělé a pro děti zhruba od 10 let. Bude-li dítě pracovat pod dohledem a s pomocí dospělého, zvládne tuto techniku i mladší dítě. Nejmladšími dětmi, se kterými jsem vytvářela mandaly, byly děti čtyřleté.

Při práci využívám moment překvapení, kdy se nám celý obrázek ukáže a to za pomoci obyčejných zrcátek. Zrcátka nám pomohou vybrat si přesně ten správný moment, se kterým chceme dále pracovat.

V průběhu času jsem si vytvořila ještě jednu techniku. Jedná se o techniku, kdy pomocí jednoduchých mechanismů dokáži vytvořit mandalu bez kružítka a pravítka i za méně než půl hodiny. Nevyužívám nic jiného, než papír a tužku.

Pomocí této techniky si pravidelně zaznamenávám různé postřehy, prožitky, myšlenky a témata, která rezonují s mým životem.

Ráda bych vám tuto techniku přiblížila v kurzu Kreslení mandal automatickou kresbou II. 

Kreslení mandal automatickou kresbou II.

Technika AK II. je vhodná až pro starší děti, dospělé a všechny mandalové nadšence.

 

V tuto chvíli jsou k dispozici živé kurzy vysílané v aplikaci Google meet.

Součástí každého kurzu je podpůrná skupina na Facebooku, ve které najdete video se samotnou technikou. Dále zde naleznete různé další tipy k danému tématu.

 

Jedná se úžasné arteterapeutické techniky, které baví. Zároveň jsou to techniky, při kterých můžeme relaxovat.

Navíc vzniklé mandaly působí terapeuticky a to jak při samotném tvoření, tak jako hotový výrobek.

 

Recenze na kurz

Markéta Vávrová: Blančin online kurz byl moc příjemný. Doporučuji každému, kdo si chce hezky odpočinout a naučit se namalovat pěknou, svou mandalu. Hlavně bez měření a rýsování. Fakt to jde 🙂

Katka Škopková: Kurz se mi moc líbil, Blanka sledovala, zda účastníci stíhají a zvládají, na vše bylo dost prostoru.

Hana Hájková: Velice dobře vše vysvětleno, atmosféra tvůrčí a pohodová. Obrovská inspirace pro další tvorbu. Každému bych tento kurz doporučila.

Vlasta Malinová: Moc mě kurz bavil a užila jsem si ho!

 

Blanka